I Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

 

W ostatni weekend października zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na I Ogólnopolski Mityng Modelarski, organizowany w jubileuszowym roku Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości  i 100- lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Redakcja Magazynu Super Model oraz Kagero Publishing.
Konkurs odbędzie się w dniach 27 - 28 października 2018 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
Uczestnicy Mityngu będą mieli również okazję wspólnie z Muzeum tworzyć wystawę „100 modeli na 100 lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego”. Przekazane modele zostaną zaprezentowane podczas wernisażu 5 listopada 2018 r.
Dla uczestników przewidziane są nie tylko nagrody, ale i dodatkowe atrakcje: m.in. zwiedzanie wystaw w Muzeum z przewodnikami, możliwość wyjazdu do Lublina na wystawę historyczną MILITARIA XX wieku, zwiedzanie dęblińskiej Szkoły Orląt  i Garnizonu Dęblin.


Wśród atrakcji możliwość zwiedzenia Muzeum, Lotniczej Akademii Wojskowej oraz samolotów stacjonujących w bazie, w tym najnowszy samolot szkoleniowy: M-346 Master,  

Wystawa i konkurs w hangarach Muzeum wśród samolotów i zabytkowych silników. Zobaczysz m.in. silniki lotnicze -  od tłokowych po olbrzymie silniki odrzutowe do samolotów typu MiG-21, MiG-29 czy Su – 7, oraz odrestaurowane samoloty: AN-2 , JAK-18, PZL 130 Orlik. Na wystawie głównej czeka ponad 70 statków powietrznych, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artyleria przeciwlotnicza oraz sprzęt zabezpieczenia i ubezpieczenia lotów, w tym zestawy radiolokacyjne. Wśród eksponatów znajdują się polskie konstrukcje, takie jak: TS-9 Junak-3, TS-11 Iskra, czy I-22 Iryda, cała rodzina produkowanych w Polsce licencyjnych myśliwców Lim i śmigłowców Mi-2.

 

 

100 modeli na 100 lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego Regulamin

I OGÓLNOPOLSKI MITYNG MODELARSKI – regulamin konkursu