I  Lot Wschodniej Polski im. Pawła Zołotowa

zolotow

W ubiegłym roku w Świdniku odbył się rajd samolotowy pod nazwą FLY-RAJD zorganizowany przez Navcom Systems i KAGERO Publishing. Miał on charakter towarzyskiego zlotu pasjonatów lotnictwa, którzy chcieli nawiązać nowe znajomości i zwiedzić Lubelszczyznę. Navcom Systems przygotował dla gości wiele atrakcji w tym wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą i udział w lubelskiej imprezie Festiwal Smaku. Załogi miały okazję zobaczyć Lubelszczyznę z lotu ptaka  a  przelot samolotów w szyku prowadzony przez komandora rajdu Jana Cieślę był  dodatkową atrakcją w wydarzeniu lotniczo-artystycznym „Skrzydła nad Kazimierzem”, którego partnerem i sponsorem było KAGERO Publishing.

100 lecie odzyskania niepodległości i 100 lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego jest znakomitą okazją do zainaugurowania cyklicznej imprezy lotniczej  jakiej brakuje we wschodniej części Polski - mówi Damian Majsak prezes KAGERO Publishing. Zwróciłem się do Navcom Systems z prośbą abyśmy w tym roku połączyli potencjały i współpracowali przy wydarzeniu, które nazwałem I Lot Polski Wschodniej im. Pawła Zołotowa. Zarząd Navcom Systems przyjął propozycję z entuzjazmem. Do organizacji wydarzenia przyłączył się Aeroklub Lubelski i Stalowowolski, a partnerem strategicznym imprezy jest firma PRONAR Sp. z o.o.

Wydarzenie nie ma charakteru komercyjnego, jest adresowane do pilotów i właścicieli samolotów turystycznych i historycznych a jego celem jest propagowanie turystyki samolotowej, malowniczych terenów Polski wschodniej,  organizacji  lotniczych i firm, które prosperują w tej części kraju oraz przypomnienia lotniczych tradycji Lubelszczyzny. Uczestnicy rajdu pokrywają koszty związane z wyżywieniem, noclegiem, paliwem i innymi ewentualnymi kosztami logistycznymi, organizatorzy zapewniają opracowanie atrakcyjnego programu rajdu, pomoc w rezerwacji hoteli, pomoc logistyczną techniczną, nawigacyjną itp.

I LOT POLSKI WSCHODNIEJ im. Pawła Zołotowa planujemy zorganizować w dniach 7, 8, 9 września br.  aby  zsynchronizować go ze „Skrzydłami nad Kazimierzem”. Punktem zbornym jest lotnisko Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu (EPLR). Załogi przyjmujemy 7 września od godziny 16.00. Tutaj zakotwiczymy samoloty i po spotkaniu przy aeroklubowym ognisku kultowym autobusem „Gutek” pojedziemy zwiedzać Lublin.

Sobota 8. bm.
1. Start z Radawca (EPLR) na trasę: Nałęczów – Parchatka  - Kazimierz Dolny – Solec nad Wisłą – Zawichost – Sandomierz – EPST (lądowanie na kawę) – EPLBJ – EPSL (lądowanie na lunch).  Trasa 121 nm zakładając 80kt czas przelotu ok. 1.30m.  Ok. 45 minut pobyt w Turbii.

2. Start EPSL – EPLBT -  J. Siemień – Siemiatycze – Bielsk Podlaski – Narew II (obiad w firmie Pronar, wyjazd do Dworu Bartnika)
Trasa 111 nm zakładając prędkość 80 kt  czas przelotu ok. 1.30 minut.

 
Niedziela 9. bm.
Zakończenie rajdu, tankowanie i odlot.

Wśród uczestników rajdu znajdą się  m.in. instruktorzy Navcom Systems Fly Academy, którzy będą mieli pieczę nad bezpieczeństwem załóg na każdym etapie rajdu. Wszystkich zainteresowanych rajdem prosimy o wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego do dnia 5 września br.

 

 

Formularz zgłoszeniowy – zakończono przyjmowanie zgłoszeń

 

Gazeta Lotnicza do pobrania:

 

 

 

 

Organizatorzy:

    

Partner główny:

 

 

Partner:

 

Patronat:

 

Telefony kontaktowe:

Damian Majsak (Kagero Publishing) - 609 543 927

Maciej Łacina (Kagero Publishing) - 609 326 009

Joanna Jędrasik (Navcom Systems) - 505 040 878

Adam Gruszecki (Aeroklub Lubelski) - 603 563 064