Radawiec FLY IN

I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego (EPLR) 31.05 – 01.06.2019 r!


Organizatorzy Kagero Publishing Sp. z o.o. i Aeroklub Lubelski

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I RAMOWY PROGRAM

Zgłoszenia przyjmujemy do 28.05.2019 r.

Wpisowe na cel charytatywny według uznania (wpłata na miejscu)

Przyloty – 15.00–18.00 31.05.2019 r.
Kolacja integracyjna na lotnisku w Radawcu
Przyloty – 8.00–9.30 01.06.2019 r.
10.00–10.30 odprawa
11.00 – rajd samolotowy (dla chętnych)
Trasa rajdu Radawiec-Nielisz-Cyców-Niemce-Radawiec
17.00 – oficjalne zakończenie zlotu

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z:
Organizator – Damian Majsak (Prezes Zarządu Kagero Publishing sp. z o.o) 609-543-927
Organizator – Adam Gruszecki (Dyrektor Aeroklubu Lubelskiego) 603-563-064

Maile kontaktowe:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Gazeta Lotnicza do pobrania:

 

Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim i Radawiec Fly In – Zlot samolotów GA

Pierwszego czerwca br. w Radawcu na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się rodzinny piknik charytatywny Lotniczy Dzień Dziecka. Jest to impreza niekomercyjna, niebiletowana. – Każdy kto odwiedzi nas w godzinach 10:00–18:00 będzie mógł nie tylko przyjrzeć się codziennemu życiu aeroklubu ale też spotkać i porozmawiać z pilotami samolotów turystycznych i historycznych, które przylecą do Radawca z całej Polski – zachęcają organizatorzy.

W tym samym czasie co festyn rodzinny odbywa się I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA. Przyloty zaczynają się już 31 maja od godziny 15:00. O godzinie 18:30 planowana jest integracyjna kolacja na lotnisku. Na uczestników czekają dwuosobowe pokoje zarezerwowane w hostelu w centrum Lublina. Uczestnicy biorą udział w zlocie na własny koszt organizatorzy pomagają w logistyce i przygotowują dla chętnych rajd po Lubelszczyźnie oraz zawody na celność lądowania. Zapewniają też posiłek wieczorny i obiad w dniu 1 czerwca.

Będzie można zostać do niedzieli i wziąć udział w nocnym życiu Lublina. Będzie się działo, gdyż weekend 1-2 czerwca odbywa się w Lublinie NOC KULTURY.

Na lotnisku w Radawcu można kupić paliwo lotnicze oraz samochodowe w pobliskiej stacji paliw.

Uczestników zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na zakup pompy infuzyjnej objętościowej dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – mówią organizatorzy.

Pomysłodawcą zbiórki na sprzęt medyczny jest Ryszard Majewski redaktor Radia Lublin. Cel skonkretyzowała Agnieszka Osińska - rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a w organizacji zbiórki pomaga pani Magda Fijołek z Fundacji w Dobrych Rękach.

Za organizację wydarzenia odpowiada Kagero Publishing Sp z o.o. inicjator Radawiec Fly In i Lotniczego Dnia Dziecka oraz Aeroklub Lubelski, który wystąpi w podwójnej roli – organizatora i gospodarza.

Radawiec odwiedzą samoloty historyczne a także goście specjalni – piloci, którzy nie wezmą udziału w Zlocie ale przylecą do Radawca, aby chociaż na chwilę spotkać się z dziećmi oraz wziąć udział w akcji charytatywnej.

 

 

 

I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego

Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing  Sp. z  o.o. serdecznie zapraszają pilotów wraz z osobami towarzyszącymi na I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation Radawiec Fly In, który odbędzie się 01.06 br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu pod Lublinem.

Początek sezonu lotniczego, Dzień Dziecka, Noc Kultury w Lublinie, ważne dla Lubelszczyzny Rocznice: 450 lat Unii Lubelskiej – 100 lecie powstania fabryki samolotów Plage&Laśkiewicz ,  oraz 100 lecie Aeroklubu Polskiego to wyjątkowa okazja do zorganizowania I Zlotu Samolotów GA na naszym lotnisku – mówi Adam Gruszecki  dyrektor Aeroklubu Lubelskiego, organizator Wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić niepowtarzalny weekend w Lublinie i nad Lubelszczyzną. Zachęcamy do odwiedzenia lotniska w Radawcu kandydatów do Klasy Szybowcowej przy X Liceum Ogólnokształcącym  w Lublinie. Nie będzie lepszej okazji do zapoznania się z programem nauczania w takiej klasie i odbycia lotu zapoznawczego szybowcem.

Na uczestników zlotu czeka szereg atrakcji – na lotnisku w Radawcu, w Lublinie i nad Lubelszczyzną. Poza spotkaniem integracyjnym, nocnym wypadem do Lublina, w którym odbywać się będzie wiele wydarzeń kulturalnych mamy w planie rajd samolotowy i zawody, do wyboru – nawigacyjne i pilotażowe. Będzie okazja usiąść za sterami samolotów historycznych a także porozmawiać o pogodzie, która dla lotników ma szczególne znaczenie.

Dla chętnych mamy niepowtarzalną trasę nad Lubelszczyzną: Kazimierz – Nielisz (koło Krzaka) – Cyców.  Każdy, kto zaliczy taką trasę otrzyma od Organizatorów stosowny certyfikat.

W czasie I Ogólnopolskiego Zlotu Samolotów GA na lotnisku w Radawcu będzie się odbywało wiele imprez towarzyszących.

Piloci biorący udział w Wydarzeniu będą mogli podzielić się z młodzieżą swoją pasją i opowiedzieć jaką drogę należy przebyć aby zrealizować swoje marzenia o lataniu – mówi Karolina Sroka koordynatorka przedsięwzięcia.

Kagero Publishing Sp. z o.o. współorganizator Wydarzenia  obchodzi 25 lecie wydania swojej pierwszej książki MY I ONI  autorstwa Leszka Kosińskiego i Damiana Majsaka oraz 15 lecie Ilustrowanego Magazynu Wojskowego MILITARIA.

Pierwszy numer Militariów ukazał się pod koniec maja 2004r. – mówi Damian Majsak redaktor naczelny magazynu i prezes Kagero Publishing. Z tej okazji korzystając z gościnności Aeroklubu Lubelskiego  organizujemy Radawiec Fly In oraz Lotniczy Dzień Dziecka na lotnisku w Radawcu.  Nie mogę jeszcze zdradzić wielu szczegółów, ale mogę powiedzieć, że spotkamy się z pilotami samolotów historycznych i turystycznych a także weźmiemy udział w Dniu Edukacji Lotniczej, który wspólnie z Aeroklubem Lubelskim i naszymi branżowymi partnerami przygotowujemy.

Impreza jest niekomercyjna, organizowana przez pasjonatów dla pasjonatów. Przyświeca jej bardzo ważny cel, o którym wkrótce opowiemy.

Na koniec istotna informacja – na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu sprzedaż  paliwa AVGAS 100LL  uruchomiła znana firma Warter Aviation, będą również ułatwienia w zakupie paliwa samochodowego.

Za kilka dni na stronie www.aeroklub.lublin.pl  oraz www.eventylotnicze.eu uruchomimy formularz zgłoszeniowy, będą wskazane  kontakty, pod którymi będzie można uzyskać więcej informacji.

Aeroklub Lubelski i KAGERO Publishing