Radawiec FLY IN

I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego (EPLR) 31.05 – 01.06.2019 r!


Organizatorzy Kagero Publishing Sp. z o.o. i Aeroklub Lubelski

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I RAMOWY PROGRAM

Zgłoszenia przyjmujemy do 28.05.2019 r.

Wpisowe na cel charytatywny według uznania (wpłata na miejscu)

Przyloty – 15.00–18.00 31.05.2019 r.
Kolacja integracyjna na lotnisku w Radawcu
Przyloty – 8.00–9.30 01.06.2019 r.
10.00–10.30 odprawa
11.00 – rajd samolotowy (dla chętnych)
Trasa rajdu Radawiec-Nielisz-Cyców-Niemce-Radawiec
17.00 – oficjalne zakończenie zlotu

Imię i nazwisko dowódcy statku powietrznego:*
Załoga, typ samolotu,ilość i rodzaj paliwa:*
Numer telefonu oraz email:*
Dzień przylotu:*
Lotnisko startu*
Adres przylotu*

 

W razie pytań prosimy o kontakt z:
Organizator – Damian Majsak (Prezes Zarządu Kagero Publishing sp. z o.o) 609-543-927
Organizator – Adam Gruszecki (Dyrektor Aeroklubu Lubelskiego) 603-563-064

Maile kontaktowe:

kagero@kagero.pl
info@aeroklub.lublin.pl

 

 

 

Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim i Radawiec Fly In – Zlot samolotów GA

Pierwszego czerwca br. w Radawcu na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się rodzinny piknik charytatywny Lotniczy Dzień Dziecka. Jest to impreza niekomercyjna, niebiletowana. – Każdy kto odwiedzi nas w godzinach 10:00–18:00 będzie mógł nie tylko przyjrzeć się codziennemu życiu aeroklubu ale też spotkać i porozmawiać z pilotami samolotów turystycznych i historycznych, które przylecą do Radawca z całej Polski – zachęcają organizatorzy.

W tym samym czasie co festyn rodzinny odbywa się I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA. Przyloty zaczynają się już 31 maja od godziny 15:00. O godzinie 18:30 planowana jest integracyjna kolacja na lotnisku. Na uczestników czekają dwuosobowe pokoje zarezerwowane w hostelu w centrum Lublina. Uczestnicy biorą udział w zlocie na własny koszt organizatorzy pomagają w logistyce i przygotowują dla chętnych rajd po Lubelszczyźnie oraz zawody na celność lądowania. Zapewniają też posiłek wieczorny i obiad w dniu 1 czerwca.

Będzie można zostać do niedzieli i wziąć udział w nocnym życiu Lublina. Będzie się działo, gdyż weekend 1-2 czerwca odbywa się w Lublinie NOC KULTURY.

Na lotnisku w Radawcu można kupić paliwo lotnicze oraz samochodowe w pobliskiej stacji paliw.

Uczestników zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na zakup pompy infuzyjnej objętościowej dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – mówią organizatorzy.

Pomysłodawcą zbiórki na sprzęt medyczny jest Ryszard Majewski redaktor Radia Lublin. Cel skonkretyzowała Agnieszka Osińska - rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a w organizacji zbiórki pomaga pani Magda Fijołek z Fundacji w Dobrych Rękach.

Za organizację wydarzenia odpowiada Kagero Publishing Sp z o.o. inicjator Radawiec Fly In i Lotniczego Dnia Dziecka oraz Aeroklub Lubelski, który wystąpi w podwójnej roli – organizatora i gospodarza.

Radawiec odwiedzą samoloty historyczne a także goście specjalni – piloci, którzy nie wezmą udziału w Zlocie ale przylecą do Radawca, aby chociaż na chwilę spotkać się z dziećmi oraz wziąć udział w akcji charytatywnej.

 

 

 

I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego

Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing  Sp. z  o.o. serdecznie zapraszają pilotów wraz z osobami towarzyszącymi na I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation Radawiec Fly In, który odbędzie się 01.06 br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu pod Lublinem.

Początek sezonu lotniczego, Dzień Dziecka, Noc Kultury w Lublinie, ważne dla Lubelszczyzny Rocznice: 450 lat Unii Lubelskiej – 100 lecie powstania fabryki samolotów Plage&Laśkiewicz ,  oraz 100 lecie Aeroklubu Polskiego to wyjątkowa okazja do zorganizowania I Zlotu Samolotów GA na naszym lotnisku – mówi Adam Gruszecki  dyrektor Aeroklubu Lubelskiego, organizator Wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić niepowtarzalny weekend w Lublinie i nad Lubelszczyzną. Zachęcamy do odwiedzenia lotniska w Radawcu kandydatów do Klasy Szybowcowej przy X Liceum Ogólnokształcącym  w Lublinie. Nie będzie lepszej okazji do zapoznania się z programem nauczania w takiej klasie i odbycia lotu zapoznawczego szybowcem.

Na uczestników zlotu czeka szereg atrakcji – na lotnisku w Radawcu, w Lublinie i nad Lubelszczyzną. Poza spotkaniem integracyjnym, nocnym wypadem do Lublina, w którym odbywać się będzie wiele wydarzeń kulturalnych mamy w planie rajd samolotowy i zawody, do wyboru – nawigacyjne i pilotażowe. Będzie okazja usiąść za sterami samolotów historycznych a także porozmawiać o pogodzie, która dla lotników ma szczególne znaczenie.

Dla chętnych mamy niepowtarzalną trasę nad Lubelszczyzną: Kazimierz – Nielisz (koło Krzaka) – Cyców.  Każdy, kto zaliczy taką trasę otrzyma od Organizatorów stosowny certyfikat.

W czasie I Ogólnopolskiego Zlotu Samolotów GA na lotnisku w Radawcu będzie się odbywało wiele imprez towarzyszących.

Piloci biorący udział w Wydarzeniu będą mogli podzielić się z młodzieżą swoją pasją i opowiedzieć jaką drogę należy przebyć aby zrealizować swoje marzenia o lataniu – mówi Karolina Sroka koordynatorka przedsięwzięcia.

Kagero Publishing Sp. z o.o. współorganizator Wydarzenia  obchodzi 25 lecie wydania swojej pierwszej książki MY I ONI  autorstwa Leszka Kosińskiego i Damiana Majsaka oraz 15 lecie Ilustrowanego Magazynu Wojskowego MILITARIA.

Pierwszy numer Militariów ukazał się pod koniec maja 2004r. – mówi Damian Majsak redaktor naczelny magazynu i prezes Kagero Publishing. Z tej okazji korzystając z gościnności Aeroklubu Lubelskiego  organizujemy Radawiec Fly In oraz Lotniczy Dzień Dziecka na lotnisku w Radawcu.  Nie mogę jeszcze zdradzić wielu szczegółów, ale mogę powiedzieć, że spotkamy się z pilotami samolotów historycznych i turystycznych a także weźmiemy udział w Dniu Edukacji Lotniczej, który wspólnie z Aeroklubem Lubelskim i naszymi branżowymi partnerami przygotowujemy.

Impreza jest niekomercyjna, organizowana przez pasjonatów dla pasjonatów. Przyświeca jej bardzo ważny cel, o którym wkrótce opowiemy.

Na koniec istotna informacja – na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu sprzedaż  paliwa AVGAS 100LL  uruchomiła znana firma Warter Aviation, będą również ułatwienia w zakupie paliwa samochodowego.

Za kilka dni na stronie www.aeroklub.lublin.pl  oraz www.eventylotnicze.eu uruchomimy formularz zgłoszeniowy, będą wskazane  kontakty, pod którymi będzie można uzyskać więcej informacji.

Aeroklub Lubelski i KAGERO Publishing